By maluch był bezpieczny

Narodziny dziecka to cudowny moment, jednak zmienia on wszystko i już nic nie będzie takie, jak przedtem. Odpowiedzialne macierzyństwo wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, a towarzyszy im niestety sporo wydatków. Wy- jako młodzi rodzice- macie mnóstwo dziecięcych gadżetów, do kupienia. Potrzeba wam wanienki, w której będziecie mogli wykąpać waszą kruszynkę. Niezbędne tez będzie nosidełko, w którym wasze słoneczko będzie podróżować. Przyda wam się wózek, najlepiej uniwersalny. Chodzi o to, by służył do spania i nadawał się podczas spaceru. Musicie zaopatrzyć się w łóżeczko, bo gdy malec trochę podrośnie, będzie potrzebował osobnego miejsca do spania.

Na razie śpi z mamą, bo tak jest wygodniej i praktyczniej. Mama ma też lepszy dostęp do niemowlaka, podczas karmienia. Jednak ten stan, nie będzie trwał wiecznie. Maluch w końcu zrozumie, że sypialnia to pokój rodziców, a on może spać w łóżeczku obok was. Nie wolno oczywiście zapominać o środkach czystości i pampersach jednorazowych. W ruch pójdą wszelkiego rodzaju zasypki, oliwki, maści i inne przydatne medykamenty.

Dopiero teraz poznacie, czym jest nieprzespana noc, bo malec ma kolkę, która nie chce przejść. Będziecie wykończeni, ale jednocześnie szczęśliwi, trzymając wasze dziecko w ramionach. Podobnie, jak wszyscy przed wami, będziecie drżeć o jego bezpieczeństwo. Na szczęście, istnieją metody, które pozwalają zminimalizować ryzyko wypadku.

Jednym z nich jest kokon dla niemowlaka. Jest on bardzo praktyczny, lekki i poręczny. Można nim owinąć niemowlaka i położyć go na kanapie. Kokon zabezpiecza dziecko przed upadkiem, gdyż ogranicza jego gwałtowne ruchy. Jeśli macie życzenie, niemowlaka można położyć na ziemi. W kokonie będzie miał ciepło i wygodnie. Z jego pomocą można bezpiecznie brać dziecko na ręce lub przekręcać na boki. Jest to fajny i tani sposób na to, by dziecko było bezpieczne i szczęśliwe.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl