Cień w słoneczne dni? Postaw na żaluzje lub rolety!

Mamy już maj i praktycznie lato za pasem. Tylko patrzeć, kiedy rozpoczną się znowu upalne dni, a wręcz całe fale lipcowych czy sierpniowych upałów z prażącym słońcem. Kiedy jednak słońce świeci przez nasze okna niemiłosiernie, nie tylko nagrzewając mieszkanie, ale i odbijając swoje promienie we wszelkich ekranach, takich jak monitor komputera czy telewizor i sprawiając, że kompletnie na nich nic nie widać. Wtedy jedynym wyjściem jest oczywiście zasłonięcie okien, a możemy tu postawić na rolety lub żaluzje – obie formy osłon sprawdzą się znakomicie.

Wiadomo, że wielu z nas lubi lato i wysoką temperaturę, bo można wtedy świetnie spędzić czas na dworze na rozmaitych atrakcjach, czy też wybrać się na jakąś wycieczkę, o tyle jest ona męcząca, gdy z jakiegoś powodu pozostajemy w domu, w którym wcale nie chcemy się gotować. Standardowe zasłony niezbyt dobrze spełniają swoje zadanie, bo po pierwsze słońce i tak przez nie przenika, a po drugie blokują one dostęp powietrza i powodują, że w domu robi się nieprzyjemnie duszno.

O wiele lepiej sprawią się więc zamontowane na oknach żaluzje albo też rolety. Świetnie zacieniają one pomieszczenie, chroniąc je przed niechcianymi promieniami słonecznymi, ale nie powodują duchoty i zachowują przewiem w mieszkaniu. Ich obsługa także jest bardzo prosta, zazwyczaj mamy tylko jeden sznureczek lub manipulator, by je rozsunąć i zsunąć. Nie musimy się też głowić ich samodzielną instalacją, gdyż firmy, które je sprzedają, zazwyczaj w pakiecie oferują także ich szybkie i bezproblemowe zamontowanie. Taką firmą patrząc na Kraków jest Krakżal, a tu: http://wolakrakzal.com.pl/ znajdziemy ich rolety i żaluzje. Jak widać wybór mają spory, trzeba tylko udać się do salonu i wybrać interesujące nas żaluzje lub rolety.

rolety z salonu Krakżal Kraków