Co to jest liposukcja?

Chyba każdy z nas marzy o pięknej sylwetce i jędrnej, pozbawionej cellulitu skórze. Podstawą poprawy wyglądu w tej kwestii jest oczywiście zdrowy styl życia, a przede wszystkim odpowiednio dobrana dieta i regularna aktywność ruchowa. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej może być jednak wsparta dodatkowo zabiegami kosmetycznymi – współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet i proponuje w tej kwestii kilka rozwiązań.

Jednym z nich jest klasyczna, znana od lat liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z najbardziej problematycznych miejsc na ciele. Głównie chodzi tu o brzuch, pośladki, kończyny, niekiedy również szyję, podbródek czy plecy. Tego rodzaju zabiegi przeprowadzane są przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego i polegają na wymodelowaniu sylwetki poprzez odessanie komórek tłuszczowych po uprzednim nacięciu skóry. Choć tradycyjna liposukcja wykonywana jest od dość dawna, coraz większą popularnością cieszą się jej mniej inwazyjne odmiany. Medycyna estetyczna oferuje tu kilka nowocześniejszych rozwiązań. Zdecydowany prym wiedzie w tej kwestii liposukcja laserowa.

Wszystkie konieczne do przeprowadzenia tego zabiegu czynności zdecydowanie mniej ingerują w organizm pacjenta, ponieważ rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą lasera nie wymaga większych nacięć. Zarówno liposukcja klasyczna, jak i laserowa, są metodami skutecznymi i bezpiecznymi, jednak należy pamiętać, ich że efekty są widoczne tylko wtedy, gdy jednocześnie stosowane będą zdrowe nawyki żywieniowe oraz sport. Bez tych elementów żaden zabieg, który oferuje dzisiejsza medycyna estetyczna, nie utrzyma sylwetki w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Więcej na: https://sekretypiekna.net/zabiegi/medycyna-estetyczna/