Fotografia ślubna a codzienna

Fotograf na ślubie, jest niemalże jego nieodłączną częścią. Rzadko kiedy bywa tak, że przyszła młoda para, nie zamawia fotografa, tylko zamiast niego samego kamerzystę. Bywa jednak również tak, że zamawiani są obydwoje. Powoli jednak, odchodzi się od pomysłu kamerowania wesel, gdyż jest to bardzo krępujące zarówno dla Młodej Pary, jak i gości.

Fotograf ślubny jest prawie niezauważalny, a sama fotografia ślubna bardziej magiczna, zwłaszcza w wydaniu lukaszpopielarz.pl – fotograf Łukasz to specjalista od fotografii ślubnej, działający głównie w mieście Szczecin (z racji miejsca zamieszkania), ale praktycznie w ogóle nieograniczający się lokalizacją, bo sesje ślubne realizuje nawet zagranicą. Warto zaznaczyć, że fotografia ślubna to jego pasja życiowa, dlatego zdjęcia wychodzące z jego aparatu są szczególnie piękne.

zdjecie obraczek slubnych

Fotografia codzienna jest już zupełnie inną sprawą. Jest mniej formalna i bardziej spontaniczna. Możemy fotografować różne sytuacje, jakie spotykamy na co dzień. Wystarczy na chwilę wyjąć aparat, rozejrzeć się dokoła, a powinniśmy ujrzeć już tyle kadrów, że moglibyśmy zrobić całą sesję zdjęciową. Taka fotografia codzienna nie wymaga tyle profesjonalizmu i przygotowania, jak w przypadku fotografii ślubnej. Nie potrzeba tutaj aż takiego doświadczenia, jak w przypadku ślubnej, gdzie wszystko musi być na tip-top.

W fotografii zawsze wszystko zależy od tego, co mamy w głowie, co chcemy uchwycić i w jaki sposób to zrobić. Należy skomponować odpowiednią przestrzeń, wybrać najbardziej decydujący moment i wtedy nacisnąć spust migawki. Jeśli tylko coś przykuło naszą uwagę, warto to utrwalić. Istotną różnicą między fotografią ślubna, a codzienną, jest też to, że za codzienną, raczej nikt nie zapłaci nawet zbliżonych kwot, by nie powiedzieć, że fotograf wykonuje ją głównie dla siebie, w formie hobby i samodoskonalenia.