Jak się skutecznie reklamować?

Coraz trudniej jest trafić z reklamą do odbiorców. Podobno statystyczny „przeglądacz internetu” swoją uwagę, na rzeczach zamieszczonych w sieci, skupia zaledwie na kilka sekund. Tyle właśnie czasu zajmuje mu podjęcie decyzji „kliknąć czy nie kliknąć”. Dlatego coraz częściej reklamy internetowe włączają się nam „nachalnie”, zajmując nagle całą ekran i nie dając się łatwo wyłączyć.

W „realu” również dziś już mało kto zwraca uwagę na zawartość psujących krajobraz a niegdyś popularnych billboardów (o reklamach w gazetach już nie wspominając). Jak więc dotrzeć do potencjalnego klienta i zostać zauważonym, a co ważniejsze – zapamiętanym? Zaoferować mu coś innego, niesztampowego, coś co mu się spodoba. Co mam na myśli? Gadżety reklamowe takie jak badziki czyli przypinki lub magnesy na lodówkę.

badziki - przypinki - magnesy na lodówkę - ButtonflyPL

Naprawdę skutecznym rozwiązaniem mogą być właśnie magnesy na lodówkę (bo przecież otwieramy ją kilkukrotnie w ciągu dnia więc siłą rzeczy na taki magnes będziemy spoglądać często), a także różnego rodzaju badziki reklamowe, które sprawdzą się szczególnie w przypadku młodzieży. Dlaczego właśnie one?

Już dawno udowodniono, że w reklamie znaczenie ma przekaz podprogowy. Wystarczy bowiem żebyśmy spoglądali na coś (lub słyszeli o czymś) wielokrotnie, nawet nie bardzo skupiając na tym naszą uwagę, aby to mimowolnie zapamiętać. Dlatego magnesy na lodówkę, badziki czy przypinki z nazwą naszej firmy mogą zdziałać prawdziwe cuda! Magia? Niekoniecznie – po prostu siła sugestii. Co również można tutaj zanotować na plus, to fakt iż takie gadżety reklamowe nie należą do najdroższych form reklamy.

One comment on “Jak się skutecznie reklamować?”

  1. Michaś pisze:

    Gadżety to znakomity pomysł na reklamę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *