Jak się skutecznie reklamować?

Coraz trudniej jest trafić z reklamą do odbiorców. Podobno statystyczny „przeglądacz internetu” swoją uwagę, na rzeczach zamieszczonych w sieci, skupia zaledwie na kilka sekund. Tyle właśnie czasu zajmuje mu podjęcie decyzji „kliknąć czy nie kliknąć”. Dlatego coraz częściej reklamy internetowe włączają się nam „nachalnie”, zajmując nagle całą ekran i nie dając się łatwo wyłączyć.

W „realu” również dziś już mało kto zwraca uwagę na zawartość psujących krajobraz a niegdyś popularnych billboardów (o reklamach w gazetach już nie wspominając). Jak więc dotrzeć do potencjalnego klienta i zostać zauważonym, a co ważniejsze – zapamiętanym? Zaoferować mu coś innego, niesztampowego, coś co mu się spodoba. Co mam na myśli? Gadżety reklamowe takie jak badziki czyli przypinki lub magnesy na lodówkę.

badziki - przypinki - magnesy na lodówkę - ButtonflyPL

Naprawdę skutecznym rozwiązaniem mogą być właśnie magnesy na lodówkę (bo przecież otwieramy ją kilkukrotnie w ciągu dnia więc siłą rzeczy na taki magnes będziemy spoglądać często), a także różnego rodzaju badziki reklamowe, które sprawdzą się szczególnie w przypadku młodzieży. Dlaczego właśnie one?

Już dawno udowodniono, że w reklamie znaczenie ma przekaz podprogowy. Wystarczy bowiem żebyśmy spoglądali na coś (lub słyszeli o czymś) wielokrotnie, nawet nie bardzo skupiając na tym naszą uwagę, aby to mimowolnie zapamiętać. Dlatego magnesy na lodówkę, badziki czy przypinki z nazwą naszej firmy mogą zdziałać prawdziwe cuda! Magia? Niekoniecznie – po prostu siła sugestii. Co również można tutaj zanotować na plus, to fakt iż takie gadżety reklamowe nie należą do najdroższych form reklamy.