Koszty zorganizowani pogrzebu

Niestety na całym świecie codziennie umiera wiele osób. Umierają z powodów naturalnych oraz przez choroby. Zostają również zabici przez ludzi bez serca. Szczególnie w chrześcijańskiej tradycji ludziom zmarłym odprawia się pogrzeb. Jest to tradycja, obrzęd który jest wykonywany kilka dni po śmierci.

W naszej kulturze preferujemy zakopywanie zmarłych lub kremacje zwłok. Są to metody najbardziej humanitarne. Pogrzeb to jednak pewien wydatek, czasami bardzo duży. Zależy od tego jaką zmarły miał wolę lub jak zdecydowała rodzina, że będzie to wyglądać. Czy wybierzemy kremacje czy będzie to tradycyjne zakopanie zwłok w ziemi również przeważnie wybierane jest przed śmiercią. Obie te metody kosztują nas nie małe pieniądze. Kolejnym kosztem jest wybór trumny lub urny. Następna sprawa to opłacenie kosztów chłodni oraz pieniądze dla kaznodziei, który będzie odprawiał nabożeństwo.

Koszty za nagrobek też są niemałe. Również zależne od woli lub po prostu grubości kieszeni rodziny. Ważne jest również aby po obrzędach pogrzebowych zaproponować gościom posiłek w restauracji lub w domu. Tutaj koszty wahają się zależnie od liczby gości i liczby wydawanych posiłków. Również to czy jest to w domu czy musimy płacić za wynajem sali. Podsumowując pogrzeb to niemały wydatek, biorąc pod uwagę każdą opłatę możemy się spodziewać, że koszty będą od kilku tysięcy do nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu. Często w dzisiejszych czasach ludzie wybierają polisy które pokrywają wszystkie koszty pogrzebu. Jest to bardzo wygodne dla rodziny która nie musi wyskoczyć z taką gotówką w parę dni.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium