Ładne obrazy upiększają wnętrza

Mój dom jest moją twierdzą, jak mawiają Anglicy. Dotyczy to przede wszystkim statusu posiadania i możliwości obrony go przed obcymi. Jednakże zdanie to ma też głębszy sens, jeżeli chodzi o związki właściciela z jego miejscem zamieszkania.

Bez względu na to, czy mówimy o mieszkaniu, domu, lofcie, czy też niewielkiej chacie, ich wnętrza dużo mówią o właścicielach i tym, kto je zamieszkuje. Inaczej będą wyglądać pomieszczenia profesora uniwersytetu, a jeszcze inaczej biznesmena, czy też ekonomisty. W urządzaniu wnętrza dużo zależy od wyglądu ścian. Czy w naszym domu wiszą obrazy, jakie są ramy do obrazów, czy może na ścianach umieściliśmy wysmakowane zdjęcia, a może współczesną grafikę w ładnym paspartu. W ten sposób tworzymy klimat pomieszczeń i stwarzamy właściwą atmosferę, w której najlepiej byłoby, żebyśmy czuli się swobodnie.

Nie ma bowiem chyba nic gorszego, jeżeli traktujemy własne mieszkanie jak muzeum, bądź biuro. Całe otoczenie musi być przyjazne i odzwierciedlać nasze nastawienia do świata. Jeżeli kochamy naturę, to wtedy wskazane jest posiadanie dużej ilości kwiatów i motywy roślinne. Z kolei miłośnik antyków będzie starał się, aby jego ramy do obrazów przypominały te z najsłynniejszych muzeów, tj. żeby były ciężkie i złocone. Zwolennik minimalizmu zlikwiduje wszelkiego rodzaju drobiazgi stojące na półkach i półeczkach, a na ścianach powiesi czarno-białe fotografie w antyramach ze stonowanym paspartu.

Podsumowując widok wnętrza domostwa pozwala określić gust jego właściciela i może sprzyjać odpowiedniemu jego postrzeganiu przez gości. Dlatego też ważnym jest, aby o to odpowiednio zadbać.

Zobacz też: Ramy do obrazów | Nielsenpolska.pl