Nowe mieszkanie w Nowej Hucie dzięki Mdm

Marzy Ci się nowe mieszkanie w Nowej Hucie? Masz dość nabijania kieszeni innym wynajmując lokal od nich? Co zrobić by uzyskać dopłatę rządową na zakup własnego mieszkania w Krakowie? Jest kilka kryteriów, które koniecznie należy spełnić by uzyskać dofinansowanie. Dowiedz się jakie to warunki trzeba spełnić.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż maksymalna dopłata do 1 metra kwadratowego mieszkania w ramach projektu MdM różni się i pozostaje zależna od województwa, na terenie którego znajduje się lokum. Wysokość dopłaty jest więc zależna od ceny danego mieszkania w wybranej lokalizacji. Potencjalni mieszkańcy miast, w których lokale mieszkalne oraz domy jednorodzinne osiągają najwyższe ceny (np. Kraków czy województwo Pomorskie), mogą liczyć na wyższe kwoty dopłat.

Idąc za przykładem Nowej Huty czyli Krakowa, warto wiedzieć że cena jednego metra nie może być wyższa niż 5247,55zł – mówimy tutaj o mieszkaniach z rynku pierwotnego, czyli kwalifikować się będą nowe mieszkania w Nowej Hucie, np. od deweloperów, takie jak to nowe mieszkanie Nowa Huta – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/karta-informacyjna – od Salwatora. Mieszkania z rynku wtórnego w Krakowie nie mogą być zaś droższe od 4293,45zł za metr, bo nie otrzymamy dopłaty.

nowe mieszkania Nowa Huta - SM Salwator

Warunkiem otrzymania finansowego wsparcia ze strony państwa jest zdecydowanie się na kredyt w kwocie, która stanowi minimum 50% całkowitej ceny zakupu nieruchomości. Ponadto kredyt ten musi być zaciągnięty w złotówkach, a także obejmować okres przynajmniej 15 lat. Kwota dofinansowania wkładu własnego obliczana jest na podstawie ilości posiadanych dzieci – 10% przysługuje rodzinom bezdzietnym, zaś 15% dla osób, które wychowują przynajmniej jednego potomka.