Pielęgnacja roślin: wybór nawozu

nawożenieRośliny pełnią w mieszkaniu nie tylko funkcję estetyczną, ale także korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Oczyszczają powietrze i dostarczają nam tlenu, wspomagając walkę z różnymi infekcjami i dolegliwościami. Pielęgnacja roślin wymaga jednak sporego zaangażowania. Jeśli te mają prawidłowo rosnąć i zachować ładny wygląd, musimy się dobrze o nie zatroszczyć.

Każdy kwiat potrzebuje innych, specyficznych warunków, żeby móc dobrze się rozwijać. Jeśli chcemy, żeby nasze domowe roślinki ładnie się prezentowały, musimy każdej zapewnić odpowiednie podłoże i stopień nasłonecznienia, a także zadbać o to, żeby z właściwą systematycznością je podlewać. Niezwykle ważna jest również donica – nie tylko jeśli chodzi o jej wielkość, ale także rodzaj. Zanim więc zajmiemy się pielęgnacją konkretnej rośliny, znajdźmy szczegółowe informacje na temat jej specyfiki i zapoznamy się z zasadami jej hodowli. Każdy kwiat wymaga również regularnego nawożenia – bez względu na to, żeby posadziliśmy go w ogródku, czy hodujemy go w doniczce, w mieszkaniu. Nawozy do roślin kupimy w każdej kwiaciarni i sklepie ogrodniczym. Wybierając nawóz, należy zwracać uwagę na to, by był dopasowany do rodzaju rośliny, a także pochodził od dobrego producenta (jak np BioBizz czy Plagron).

Nawożąc roślinę, należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu i nigdy nie używać środka przeznaczonego do innej rośliny, bo skutki takiego postępowania będą wyłącznie negatywne i mogą doprowadzić nawet do całkowitego wyniszczenia hodowanej przez nas w domu roślinki.