Poznaj prawdziwe gadżety w ogrodnictwie

Ogrodnictwo to nie tylko sadzenie kwiatów na przydomowych rabatach. Coraz częściej ogrodnicy wykorzystują nowinki technologiczne i zaawansowany sprzęt, aby wyhodować rośliny, które wymagają specjalnych warunków uprawy. Marząc o niebanalnej, egzotycznej roślinności warto sprawdzić ofertę sklepów typu growshop, gdzie znajdziemy gotowe zestawy do uprawy domowej.

Czy roślina wymagająca do wzrostu odpowiedniej temperatury i nasłonecznienia ma szansę urosnąć w umiarkowanym polskim klimacie? Tak, jeśli odpowiednio zainscenizuje się jej warunki hodowli.  Do tego celu posłużyć może między innymi specjalny namiot do upraw wraz z zestawem oświetleniowym.
Zarówno dla małych sadzonek jak i dużych hodowli sklepy dla profesjonalnych hodowców oferują namioty uprawowe. Korzystając z nich można, na małej przestrzeni domowej, ustalić idealne warunki pod uprawę konkretnego okazu. Namiot umożliwia także intensywny efektywny rozkład promieni świetlnych niezbędnych do fazy wzrostu i kwitnienia rośliny.

Jeżeli chodzi o kwestię oświetlenia uprawy – na rynku istnieje szeroki katalog lamp – lampy LED o obniżonym poborze energii elektrycznej, lampy energooszczędne typu CFL oraz lampy wyładowcze HPS i MH. Moc lampy dobierana jest w zależności od potrzeb i może wynosić od 70 do 1000 Wat. Dla dużych profesjonalnych hodowli zaleca się korzystanie z odpowiedniego zasilacza – prym wśród takich urządzeń wiedzie na przykład cyfrowy zasilacz Lumatek Pro, z możliwością zwiększenia wydajności żarówek nawet o kilkadziesiąt procent.

Zobacz więcej : Flora-Fauna | growshop