Rożek dla niemowląt podstawą wyprawki

Podstawę wyprawki dla dziecka stanowi zwykle łóżeczko, materac, pościel, wózek oraz przewijak. Na tym oferta producentów specjalizujących się w oferowaniu akcesoriów dla dzieci nie ma końca. Warto do wyprawki dołączyć również rożki dla niemowląt.

Zresztą rogal dla niemowląt polecany jest niekiedy przez lekarzy dla mam mających problemy z karmieniem. Rożek dla niemowląt pozwala przybrać jak najlepszą pozycję. W ten sposób tworzy się specyficzna więź pomiędzy dzieckiem a matką. Rożek dla niemowląt stwarza warunki do bytowania takie jakie dziecko miało w brzuchu matki. Było ciasno otulone płynem owodniowym a temperatura panująca w brzuchu matki wynosiła 36,6 stopni. Po urodzeniu rożki dla niemowląt pozwolą małemu dziecku szybko zaadaptować się do nowego otoczenia. Możemy wybierać pośród rożków miękkich oraz usztywnianych.

Lepiej w przypadku noworodków postawić na produkty posiadające specjalne usztywnienie z pianki. Można wybierać również pośród rożków miękkich. Te sprawdzą się jednak u starszych dzieci. Rózki dla niemowląt możemy również podzielić przez wzgląd na rodzaj zapięcia. Mogą być zapinane na rzepy lub kokardy, mogą mieć również specjalne zatrzaski. Najwygodniejsze będą rożki dla niemowląt zapinane na rzepy. Wystarczy tylko chwila by nasze dziecko było szczelnie otulone rożkiem. W przypadku rożków zawiązywanych na kokardę czy sznurowanych zajmuje to zdecydowanie więcej czasu.

Co zaś tyczy się rozmiarów rożka dla niemowląt to najlepiej zdecydować się na rożki szyte na zamówienie. Wtedy rożek będzie najlepiej dopasowany do budowy naszego malucha. Z innego materiału powinny być również rożki służące zimą a z innego wiosną czy latem. Zimą sprawdzi się rożek wykonany z grubego materiału. Z kolei latem najlepsze będą rożki wykonane z przewiewnych, lekkich materiałów pozwalających oddychać skórze dziecka.

Zobacz też: Senna-Sówka | Rożek dla niemowląt