Szybkie kruche ciasto

Nieraz się zdarza, że znajomi albo rodzina wpadają do nas z niezapowiedzianą wizytą. Albo jesteśmy tak zabiegani i zapracowani, że nie mamy czasu na spędzanie godzin w kuchni, a chcemy przygotować, chociaż pyszne ciasto na spotkanie. W takich sytuacjach najlepsze będą bardzo proste przepisy na ciasta.

ciasto kruchePrzygotowanie ich nie zabierze nam dużo czasu, a proste składniki sprawią, że każdemu będą smakować. Najlepsze jest ciasto czekoladowe i ciasto kruche. Oczywiście potrzebujemy kilku podstawowych składników i takie najlepiej mieć zawsze w domu pod ręką na niespodziewane okazje. Mikser albo inne urządzenie wielofunkcyjne na pewno też ułatwi i przyspieszy przygotowanie ciasta. Na pewno będziemy potrzebować masła, mąki i jajek.

Do ciasta kruchego jeszcze cukier, proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Składniki na to ciasto na ogół wyrabia się szybko. Wrzucamy wszystko do miksera i wyrabiamy kruche ciasto. Do takiego ciasta pasują powidła albo owoce. Kruchy spód, powidła lub owoce i kruszonka na samej górze. Pycha. Co do ciasta czekoladowego to możemy użyć kakao albo gorzkiej czekolady. Czekolada bardziej się nadaje. Ciasto będzie bardziej czekoladowe i wykwintne. Takie deserowe akurat do filiżanki kawy. Do czekoladowego potrzebujemy mąki, masła, jajek, cukru najlepiej brązowego i proszku do pieczenia.

Gorzką czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej i dodajemy do ciasta. Można dodać też orzechy. Niektórzy lubią jeszcze polać ciasto polewą czekoladową bez cukru i posypać wiórkami kokosowymi. To jest naprawdę bardzo prosty, szybki i pyszny przepis.