To uratuje Ci życie

Codziennie w reklamach na internecie czy w telewizji, możemy się spotkać z ogłoszeniami, w których chore dzieci apelują o wpisywanie się do potencjalnych dawców szpiku. Wielu z nas niestety, albo nie ma zamiaru czegoś takiego robić, albo się boi, że pobieranie szpiku na przykład będzie boleć, lub umrą z tego powodu, co też słyszałem.

Niestety to są bzdury, ponieważ kiedy zostajemy potencjalnym dawcą szpiku, nie oznacza to, że będziemy oddawać szpik. Jest jedna rzecz, która w dzisiejszych czasach jest bardziej pożądana od szpiku, a mianowicie komórki macierzyste, czyli takie komórki, które potrafią wtopić się w organizm biorcy i wyleczyć bardzo wiele nieciekawych chorób takich jak na przykład alzheimer. Bardzo możliwe, że za parę lat, będziemy w stanie leczyć takimi komórkami nawet komórki rakowe i nowotwory w zaawansowanych stadiach, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Jednak dobrze wiemy, że medycyna i technologia idzie bardzo naprzód i pewnie nie dziwi nas taka kolej rzeczy.

Krew pępowinowa, bo tak są również zwane komórki macierzyste, ponieważ w tej krwi jest ich najwięcej i są one najmocniejsze, może dać choremu drugie życie, więc w tym miejscu chciałbym zaapelować, aby każdy kto czuje się na siłach, podszedł do komputera i zapisał się jako potencjalny dawca szpiku lub komórek, bo w obu przypadkach możemy je oddać. Najważniejsze, że to nic nie kosztuje i nie boli przy pobieraniu, a kiedy uratujemy komuś życie, już nie patrząc na korzyści materialne, ponieważ dostaniemy różnego rodzaju ulgi, nie chodzi o to, kiedy uratujemy życie, to duma i energia do czerpania z naszego życia jak najwięcej nas rozpiera. Także do dzieła!

Zobacz też: Komórki macierzyste