Woreczki zapachowe

Bardzo lubimy, kiedy w naszym mieszkaniu ładnie pachnie, kiedy otwieramy szafę i z niej wydobywa się przyjemny zapach, kiedy odsuwamy szufladę i czujemy zapach lawendy lub mięty. Ziołowy susz możemy spokojnie przechowywać w domu przez cały rok.

Zioła wysuszone utrzymują bardzo długo swoje zapachy, czuć je ciągle, a aromat tych ziołowych, wysuszonych roślin sprawia, że otacza nas przyjemny i wszędobylski zapach. Do przechowywania tych ziół najlepsze są specjalne woreczki. Woreczki na lawendę możemy sobie uszyć sami. Wykonane one są z różnych tkanin, na ogół są małe, zakończone odpowiednim sznureczkiem, za który wieszamy taki woreczek w szafie.

Woreczki na lawendę możemy też kupić w różnych sklepach. Lawendę zaś możemy sami zebrać latem i ususzyć.Lawenda i inne różne zioła doskonale odstraszają mole, ponadto powodują, że nasze ubrania ładnie pachną a szafy z ubraniami stale wydzielają niesamowity aromat ziół. Ziołowy zapach jest zmysłowy, ładny, lekko zawraca w głowie, dodatkowo złapany w mały, materiałowy woreczek, utrzymuje się bardzo długo.

Trochę ziołowego suszu, mały woreczek i mamy przyjemny i niesamowity zapach dookoła siebie. Wnętrze, w którym rozprzestrzenia się zapach ususzonych ziół pachnie latem, świeżością. Przez chwilę zatrzymujemy zapach letnich pól i łąk. Dobrze więc jest zbierać przeróżne zioła latem, suszyć je i chować do woreczków. Mamy w tedy zapewniony, zatrzymany zapach w małych woreczkach. Wielki zapach, ponieważ będzie się on roznosił przez długi czas jesieni i zimy w naszym domu i w naszych szafach.

Polecamy: Woreczkowo.pl | Woreczki na lawendę